STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Centrum Chorób Demencyjnych

 

Wiemy, jak ważna jest prawidłowa opieka nad osobami starszymi cierpiącymi na chorobę Alzheimera oraz inne choroby demencyjne. Wiemy również, że opieka nad seniorem, u której następuje postępująca utrata pamięci i ograniczenie samodzielności, wymaga niezwykłej cierpliwości i wyrozumiałości. Dlatego w Domu Opieki MEDI-system Na Dyrekcyjnej wyodrębniliśmy Centrum Chorób Demencyjnych, miejsce kompleksowo przystosowane dla osób chorych na Alzheimera. Opieka w Centrum jest całodobowa, a nad pacjentami czuwa wysoko wykwalifikowany personel medyczno-opiekuńczy.

Indywidualne podejście

Opieka nad osobą starszą cierpiącą na Alzheimera oraz inne choroby demencyjne różni się w zależności od stopnia ich zaawansowania ─ od asystowania seniorowi i pomocy w codziennym życiu, po opiekę i pielęgnację 24 godziny na dobę. Dlatego każdemu z naszych pensjonariuszy zapewniamy indywidualnie dostosowywaną, fachową opiekę medyczną – to odróżnia nad od innych alzheimerowskich domów opieki. Zapewniamy kompleksowy program terapii zajęciowej oraz aktywizacji bogaty w optymalnie dobrane bodźce, sprzyjające podtrzymywaniu sprawności funkcji poznawczych na możliwie wysokim poziomie. Prowadzimy treningi zdolności intelektualnych i ruchowych, tak aby ich funkcje utrzymały się możliwie jak najdłużej.

Wspieramy niezależność i samodzielność

Praca wszystkich lekarzy i personelu dostosowana jest specjalnie pod kątem choroby Alzhaimera oraz osób cierpiących na demencję, celem jest poprawie jakości życia chorego oraz jego rodziny. Dla naszych mieszkańców stworzyliśmy przestrzeń obniżającą poziom stresu z przyjazną aranżacją przestrzeni, w której czują się bezpiecznie, są akceptowani i spokojni. Pensjonariusze mieszkają w jedno- i dwuosobowych pokojach wyposażonych w instalacje przywoławcze i łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pokoje są w pełni wyposażone, seniorzy mogą też mieć własne ulubione przedmioty.

Pełna zrozumienia atmosfera

Podejmowane w Centrum Chorób Demencyjnych działania, mogą spowolnić rozwój choroby. Spełniamy wszystkie standardy ośrodka alzheimerowskiego. Wspieramy seniorów w utrzymaniu niezależności i samodzielności przez jak najdłuższy czas. Jeżeli stan zdrowia pensjonariusza jest zadowalający, umożliwiamy mu wykonywanie codziennych czynności. Chcemy, by czuł się potrzebny.  Naszym zadaniem jest, by osoby starsze mogły cieszyć się życiem i intensywnym kontaktem z bliskimi. W trosce o podnoszenie sprawności seniorów, w ramach opracowanego modelu opieki, integrujemy wiele różnych dziedzin medycyny. Dzięki temu zapewniamy optymalną, dedykowaną terapię, wzbogaconą o różne formy profilaktyki. Bierzemy pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby seniora, lecz wszystkie aspekty jego funkcjonowania, myśląc w perspektywie długofalowej. Dlatego wspieramy także kreatywność pacjentów, dbamy o ich kontakty towarzyskie. Warsztaty artystyczne, animacje, wspólne spacery, gry i rozmowy działają na pacjentów z demencją starczą stymulująco i wpływają na pozytywne samopoczucie.

 

Zakres usługi:

 

W zakres kompleksowej, profesjonalnej opieki w naszym Centrum Chorób Demencyjnych wchodzą: 

 

Galeria

 
 
MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in