JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 
 

Rozwinięcie struktury ośrodków opieki nad osobami starszymi w Poznaniu

 

Zainteresowanie, jakim cieszy się wrocławskie centrum Angel Care pokazuje, że polski rynek usług senioralnych dojrzał do nowatorskiej formy opieki nad osobami starszymi, zapewniającej im
z jednej strony prywatność, z drugiej zaś poczucie bezpieczeństwa. Angel Poland Group ma ogólnopolskie ambicje i planuje otworzyć centra opieki dla seniorów w klasie premium w kolejnych miastach. Także w Poznaniu powstanie ośrodek, którego celem jest zapewnienie osobom
w podeszłym wieku kompleksowej opieki przy zachowaniu najwyższych standardów.

Starość nie musi być okresem trudnym, a Poznań jest miejscem, które doskonale to rozumie. W 2016 roku Poznań został przyjęty do sieci Światowej Organizacji Zdrowia „Miast Przyjaznych Starzeniu”.

Poznań otwiera się na osoby starsze

W mieście jest wiele miejsc, które tworzą klimat przyjazny seniorom. Te najbardziej aktywne posiadają specjalne certyfikaty przyznane przez Centrum Inicjatyw Senioralnych. Miasto sprzyja aktywności, zachwyca zarówno architekturą, jak i obszernymi terenami rekreacyjnymi. Wrażenie robi Ostrów Tumski, Stary Browar oraz poznański Stary Rynek. Niedaleko centrum znajdują się piękne tereny rekreacyjne Poznania, których głównym punktem jest Jezioro Maltańskie. Z kolei spacerując po osiedlach Antoninek i Kobylepole, czy po Parku Debina można zapomnieć o tym, że jest się w mieście. Poznań otwiera się na osoby starsze, które stanowią aż 26 procent mieszkańców. Jednocześnie zauważalny jest deficyt profesjonalnych domów spokojnej starości. Publiczne Domy Pomocy Społecznej są przepełnione, a w sektorze prywatnym brakuje jednostek, które gwarantując opiekę dla seniorów z różnymi potrzebami, zapewniają dostęp do szerokiej grupy specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, terapeutów zajęciowych, fizjoterapeutów czy animatorów. Angel Poland Group planuje wypełnić tę lukę na mapie Poznania.

Burzymy stereotyp polskiego „domu starców”

Starzenie się w centrum Angel Care ma zupełnie inną jakość. Centrum zapewnia wysokiej jakości usługi dla osób starszych z różnymi potrzebami. Do dyspozycji mieszkańców o zadawalającym stanie zdrowia, którzy chcą pozostać niezależni, przeznaczone są Mieszkania Dla Seniorów z infrastrukturą dostosowaną do ich wieku i możliwości ruchowych. Są one od podstaw zaprojektowane i wybudowane z myślą o osobach w wieku senioralnym i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. W centrum pensjonariusze cieszą się pełną prywatnością, przy jednoczesnym, tak ważnym, poczuciu wspólnoty. Zachowują własny rytm dnia, a w każdej chwili mogą liczyć na opiekę medyczną. Personel dba o seniorów w każdej dziedzinie ich życia – począwszy od usług medycznych, przez kulinarne, sportowe i rekreacyjne. Drugą część centrum zajmuje Dom Opieki. Przeznaczony jest on dla osób, które nie są już w pełni sprawne i wymagają stałej opieki lekarza. Częścią Domu Opieki Angel Care jest także Centrum Chorób Demencyjnych, gdzie opiekę objęci są seniorzy z demencją oraz chorobą Alzheimera. Jest to przestrzeń, w której pensjonariusze czują się bezpiecznie, są akceptowani i spokojni.

 
MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in