JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 
 

Nowy standard życia na emeryturze - opieka nad seniorami w Warszawie

 

Dom to miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie i przede wszystkim, gdzie możemy żyć niezależnie
i na własnych zasadach. W takim domu możemy mówić o spokojnej i szczęśliwej starości. Dlatego w Polsce coraz głośniej mówi się o kompleksowych centrach opieki nad seniorami, którym przyświeca idea assisted living (wspierane życie). W przystosowanych dla osób starszych, mieszkaniach, które spełniają najwyższe światowe standardy, seniorzy mogą żyć własnym rytmem, zgodnie ze swoimi przyzwyczajeniami, nie rezygnując z aktywności
w sprzyjającym ku temu otoczeniu.

W Polsce wciąż brakuje wysokiej jakości ośrodków dla seniorów. Oferta kompleksowo wyposażonych ośrodków dla osób starszych jest wciąż zbyt uboga, jednak dynamiczny rozwój tego segmentu napawa optymizmem. W Warszawie planowane jest powstanie kolejnego centrum Angel Care oferującego szeroki wachlarz rozwiązań dla osób starszych o różnym stopniu sprawności.

Niezależność, wygoda i bezpieczeństwo - warszawski dom opieki

Warszawski Angel Care będzie kolejnym – po Wrocławiu - punktem na mapie sieci ośrodków opieki
dla osób starszych w Polsce firmowanych tą marką. Obiekt w Warszawie połączy funkcje domu seniora oraz centrum chorób demencyjnych z Mieszkaniami dla Seniorów, a wszystko w specjalnie przystosowanym, bezpiecznym otoczeniu. Angel Care to dużo więcej niż dom spokojnej starości czy dom opieki, to nowoczesne, specjalistyczne placówki ze zróżnicowaną ofertą usług dla seniorów - tych sprawnych fizycznie i tych z problemami zdrowotnymi. W niczym nie przypominają one „tradycyjnych” domów starców. Poszczególne etapy życia senioralnego niosą zróżnicowane możliwości i wyzwania dla seniorów oraz wszystkich sprawujących nad nimi opiekę, dlatego – podobnie jak we Wrocławiu - w Warszawie oraz kolejnych nowopowstałych centrach Angel Care seniorzy objęci zostaną opieką na różnych poziomach, w zależności od tego, czego oczekują
i wymagają. W warszawskim Angel Care do dyspozycji mieszkańców przeznaczone zostaną samodzielne apartamenty dające im pełną niezależność w połączeniu z wygodą i bezpieczeństwem, dom opieki dla osób wymagających częściowego lub całościowego wsparcia w życiu codziennym oraz Centrum Chorób Demencyjnych. Mieszkańcy centrum będą mieć wszystko: przyjazny personel medyczny, leki, komfortowe warunki, ale przede wszystkim aktywności i towarzystwo. Pacjenci z demencją nie będą zmagać się z codziennymi obowiązkami, a dzięki profesjonalnej opiece i zastosowaniu odpowiednich aktywności, będą mogli z powodzeniem cieszyć się życiem.

Warszawa otwarta na seniorów

Warszawa jest doskonałym miejscem pozwalającym na rozwój usług dla seniorów. Ekskluzywne domy opieki doskonale wpasowuje się w mapę stolicy. Warszawa od dawna jest w czołówce polskich miast, w rankingach jakości życia. Z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. To miasto o wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Co ważne, z każdym rokiem stolica wychodzi z coraz nowszymi inicjatywami, odpowiadając na potrzeby starszych mieszkańców. Warszawa aktywuje seniorów i zachęca ich do czynnego udziału w życiu miasta, oferując ciekawe inicjatywy: kursy komputerowe, zajęcia taneczne i teatralne, nauka języków obcych, pływanie, gimnastyka, nordic walking, czy spacery po mieście. Liczne centra aktywności zapraszają seniorów, którzy chcieliby uczyć się nowych rzeczy, podnosić kondycję psychiczną i fizyczną oraz działać na rzecz dobra wspólnego. Nowa placówka Angel Care, przyczyni się do podniesienia warszawskiego standardu opieki nad osobami starszymi.

 
Angel Care
Centrum Seniora

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in