STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Mieszkania dla seniorów
– indywidualność, wygoda, poczucie bezpieczeństwa

 

Jesień życia nie musi być okresem szarym i ponurym. Wbrew powszechnemu przekonaniu, czas ten okazać się może wspaniałą przygodą. Wiemy, jak ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu odgrywa odpowiednie otoczenie, dlatego nasz dom opieki, stworzony został z myślą o ciągłym stymulowaniu rozwoju osób w podeszłym wieku. Osoby starsze to stale rosnąca grupa społeczna. Obecnie szacuje się, że stanowią około 19% mieszkańców naszego kraju. Jednak stereotypy związane z domami starości, zakorzenione w świadomości Polaków, sprawiają, że decyzja o zamieszkaniu w takim miejscu nie jest łatwa. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów i ich rodzin, zdecydowaliśmy się na utworzenie prywatnego domu opieki, z możliwością pobytu stałego lub czasowego, w którym stawiamy na komfortowe, spokojne i bezpieczne funkcjonowanie. Mogą Państwo również skorzystać ze specjalnych wakacyjnych turnusów dla seniorów.

 

Łączymy niezależność i bezpieczeństwo

Niewątpliwie największym plusem naszego ośrodka jest to, że mieszkania, które oferujemy seniorom, pozwalają na ich pełną samodzielność. Oznacza to, że dbamy o zachowanie bezpieczeństwa, ale nie ingerujemy w prywatność mieszkańców. Części wspólne budynku są monitorowane, natomiast przestrzeń, zajmowana przez seniora, jest tylko do jego dyspozycji. Każde mieszkanie wyposażone jest w instalację przywołującą, która służy do wezwania pomocy w sytuacjach nagłych. Zapewniamy dostęp do całodobowej opieki medycznej, a także indywidualnie skoordynowanych wizyt lekarzy, którzy dyżurują w naszym Centrum Chorób Demencyjnych. Aby zapewnić maksymalne poczucie bezpieczeństwa, mieszkańcy mają też możliwość skorzystania z pomocy pracowników o każdej porze, w każdej sprawie. Niezależnie od tego, czy jest się stałym mieszkańcem, czy korzysta się z oferty pobytu czasowego.

Komfort na pierwszym miejscu

Jedną z rzeczy, która odróżnia nas od innych ośrodków, jest fakt, że dbamy o to, aby przestrzenie,
z których korzystają seniorzy, były nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Oczywiście każdy ma prawo urządzić swoje lokum zgodnie z własną wizją, ale są pewne stałe elementy mieszkań, które mają za zadanie ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Apartament wyposażony jest w aneks kuchenny z niezbędnym sprzętem, łazienkę dostosowaną do potrzeb osób starszych, a także przestrzeń sypialną i dzienną pozbawioną barier architektonicznych. Jednak nie skupiamy się tylko na udogodnieniach mieszkalnych, ale również na usługach wspomagających. Senior w naszej placówce zapewnione ma cotygodniowe sprzątanie i wymianę pościeli oraz ręczników, a także nadzór konserwatora wnętrz. Oprócz tego może zażyczyć sobie zrobienia dla niego zakupów, wyprania ubrań czy bielizny lub skorzystania
z pomocy indywidualnego opiekuna.

Stawiamy na rozwój

Aktywizacja osób starszych, w naszych domach opieki, jest dla nas bardzo ważna. Staramy się opracować program proponowanych rozrywek w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć interesujący go temat. Między innymi seniorzy mogą skorzystać z całego wachlarza aktywności fizycznych, z treningów umysłu i pamięci oraz z uczestnictwa w klubach rozwijających pasję. Poza tym, mają stały kontakt z innymi mieszkańcami, co zapobiega odczuwaniu samotności. Udostępniamy także pokoje i sale spotkań, które służą zarówno kontaktom sąsiedzkim, jak i rodzinnym. Niewątpliwym udogodnieniem jest to, że nasz dom seniora znajduje się w samym centrum miasta, co umożliwia aktywne uczestnictwo w atrakcjach zapewnianych przez Wrocław. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy mają pełną niezależność i dowolność w wybieraniu rodzaju rozrywek, a przy tym zapewnione mają pełne poczucie troski o ich samopoczucie.

 
 

Zakres usług

 

Mieszkania dla samodzielnych seniorów to kompleksowa opieka na najwyższym poziomie – zawsze dostosowana do indywidualnych oczekiwań, preferencji i potrzeb. Oferujemy również szeroki zakres usług dodatkowych.

 
 
 

Galeria

 
 
MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in