STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

50% miejsc w domu opieki we Wrocławiu zarezerwowane

2016-04-13

W centrum seniora Angel Care we Wrocławiu zarezerwowano połowę miejsc w domu opieki – jeszcze przed otwarciem. To pokazuje, że w Polsce mamy ogromne zapotrzebowanie na spersonalizowaną, kompleksową i pro­fe­sjo­nalną opiekę dla osób starszych.

Wrocławski ośrodek proponuje zupełnie nowy w Polsce model opieki. Opiera się na sprawdzonych wzorcach rehabilitacji oraz różnych formach aktywizacji osób starszych, zarówno w wymiarze fizycznym, jak
i społecznym. To przyciąga osoby, które chcą zapewnić profesjonalną i kompleksową opiekę dla swoich najbliższych.

Miejscami w domu opieki wrocławskiego centrum interesują się zarówno osoby z Dolnego Śląska, jak i z innych regionów kraju. Zarezerwowano już ok. 50% miejsc.

- Prowadzimy pierwsze rozmowy adaptacyjne z rodzinami. Liczba rezerwacji pokazuje, że zapotrzebowanie na kompleksową, profesjonalną opiekę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb seniora, jest w naszym kraju bardzo duże. Miejsca rezerwują również osoby z zagranicy – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Dla każdego mieszkańca Angel Care zespół specjalistów tworzy indywidualny plan opieki. To jeden z elementów kompleksowego podejścia. – Współpraca specjalistów z różnych dziedzin przynosi najlepsze rezultaty, zarówno w przypadku rehabilitacji osób starszych, jak i profilaktyki. Indywidualny plan gwarantuje, że dobierzemy najlepsze, czyli najlepiej dopasowane do danej osoby formy aktywizacji – mówi prof. Michael Davidson, światowej sławy psychogeriatra, współzałożyciel centrum seniora Angel Care.

Model Angel Care jest nowatorski również dlatego, że istotną rolę odgrywa w nim dbałość o dobrą komunikację zarówno z seniorem, jak i z jego rodziną. Dlatego twórcy centrum przykładają dużą wagę do kompetencji psychologicznych personelu.

Duża liczba rezerwacji w Angel Care wynika też z faktu, że w Polsce zapewnienie osobie starszej odpowiedniej opieki w warunkach domowych jest bardzo trudne. Po pierwsze dlatego, że wynajęcie opiekuna, tylko na 8 godzin dziennie, to koszt nawet do 2,4 tys. zł. Przy czym jest to najniższa stawka, bez uwzględnienia kosztów związanych z zakupem środków higienicznych, dodatkowej rehabilitacji, wizyt lekarskich i pielęgniarskich, wyżywienia oraz zajęć terapeutycznych. Poza tym znalezienie dla osoby starszej opiekuna z wykształceniem pielęgniarskim, rehabilitacyjnym i terapeutycznym jest prawie niemożliwe.


MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in