STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Apartamenty chronione dla seniorów. Pierwsza taka usługa w Polsce

2016-05-02

Angel Care to wyjątkowo kompleksowe centrum seniora. Znajdują się tu Apa­rta­menty Chronione – pierwsza tego typu usługa w Polsce. Przeznaczone są dla sprawnych i aktywnych seniorów, którzy chcą cieszyć się życiem na emeryturze, a jednocześnie czuć się zawsze bezpiecznie.

Angel Care zapewnia kompleksową opiekę na wielu etapach starzenia się, a jej formy dostosowuje do potrzeb i możliwości osób starszych. Obiekt podzielony jest  na niezależne od siebie części: Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Angel Care oferować będzie również pobyty czasowe, opiekę dzienną oraz domową. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej poprowadzi osobne wejście.

W Apartamentach Chronionych seniorzy mają gwarancję bezpieczeństwa, odczują ulgę w wykonywaniu codziennych obowiązków a dodatkowo mogą spędzać czas wśród osób w podobnym wieku z podobnymi zainteresowaniami.

Wynajmując w pełni wyposażony apartament, osoba starsza pozostaje niezależna, może dowolnie planować dzień, a jednocześnie ma zagwarantowaną dyskretną opiekę personelu Angel Care. Centrum proponuje szereg aktywność i zajęć rozwijających hobby i pasje mieszkańców. Seniorzy spędzając aktywnie czas będą mogli cieszyć się jesienią życia, dbając przy tym o swoją kondycję i samopoczucie. Do dyspozycji będą również pracownicy recepcji, którzy pomogą zrealizować recepty, zamówić lekarstwa lub zarezerwować bilet w teatrze.

Wszystkie apartamenty wyposażone są w nowoczesny system instalacji przywoławczej. Dzięki niemu personel medyczny może w każdej chwili błyskawicznie interweniować. Mogą też wyjść i wejść do centrum w dowolnym czasie, jak i w nieskrępowany sposób przyjmować gości. A na wygodę i jakość życia wpływa dostęp do przestrzeni spotkań i aktywności, w tym m.in. sali fitness, zielonego ogrodu czy pokojów działań twórczych. To miejsce spotkań seniorów o podobnych zainteresowaniach, otwartych, ciekawych życia, miejsce na realizację własnych pasji i wspólnych aktywności.

W centrum Angel Care wszyscy mieszkańcy mają dostęp do przestronnych pomieszczeń ogólnodostępnych:  pokojów spotkań, obiektów sportowych i fizjoterapii, dużego i pięknie zagospodarowanego ogrodu na dziedzińcu – wszystkie udogodnienia w odległości zaledwie krótkiego spaceru. Aktywni seniorzy skorzystają również ze stolików szachowych i boiska do gry w petankę, czyli popularne wśród osób starszych bule.

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in