STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Centrum seniora we Wrocławiu jeszcze bardziej kompleksowe

2016-04-13

Dom opieki dla osób starszych we Wrocławiu zapewnia jeszcze więcej możliwości. Od teraz w Angel Care znajdziemy profesjonalną i przyjazną opiekę dzienną, a także domową. Taki model to unikat w skali Polski.

Angel Care dzieli się na Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej prowadzi osobne wejście.

- Już ten model zakładał dużą kompleksowość. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie oraz zróżnicowane potrzeby osób starszych zdecydowaliśmy się wzbogacić ofertę – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care. – Obecnie Angel Care to również dom opieki dziennej oraz opieka domowa. Dzięki temu osoby starsze znajdą fachowe wsparcie w trakcie dnia, a także we własnym domu.

Jak działa dom opieki dziennej? Seniorzy spędzają w Angel Care kilka godzin w ciągu dnia. To wygodne rozwiązanie dla osób, które na co dzień opiekują się starszymi rodzicami, ale ze względu na pracę nie mają możliwości robić tego całodobowo. Seniorzy w domu opieki mogą uczestniczyć we wszelkich aktywnościach, w tym ćwiczeniach gimnastycznych, rozwijać swoje pasje, uczestniczyć w klubach zainteresowań, a także utrzymywać kontakt z innymi osobami starszymi – wszystko pod okiem profesjonalnej kadry w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

Z kolei opieka dzienna skierowana jest do osób, które wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu, ale wolą pozostać we własnym domu. W tym przypadku opiekun Angel Care codziennie odwiedza osobę starszą i u niej udziela wsparcia.

W Polsce mamy ogromne zapotrzebowanie na spersonalizowaną i profesjonalną opiekę dla osób starszych. Pokazuje to zainteresowanie, z jakim spotkało się Angel Care. Dotychczas zarezerwowano połowę miejsc we wrocławskim domu opieki.

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in