STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Konferencja z prezentacją mieszkania

2015-11-20

W czwartek w czasie specjalnej konfe­rencji dla mediów zaprezentowaliśmy gotowy apar­tament chroniony. Był to także czas, żeby opowiedzieć, iż apartament to nie tylko mieszkanie na wynajem, lecz przede wszystkim usługi, które udostępniamy miesz­kańcom.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele największych wrocławskich redakcji. Na miejscu mogli się przekonać, jak działa pierwsze w Polsce kompleksowe centrum seniora Angel Care. Clou programu spotkania była prezentacja gotowego apartamentu chronionego z wszystkimi funkcjami oraz usługami.

- Główną wartością centrum seniora Angel Care są kompleksowe usługi. Naszym celem jest zapewnienie takich warunków, które w efekcie dadzą mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, aktywność fizyczną oraz intelektualną, a także komfort. To nowy styl życia, do tej pory niedostępny w Polsce – powiedział Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Od tradycyjnych mieszkań apartament różni się tym, że jest pozbawiony barier architektonicznych i w pełni przystosowany do potrzeb seniorów. Co najważniejsze, jego mieszkaniec ma dostęp do wielu usług, które pozwalają się cieszyć aktywnym i szczęśliwym życiem na emeryturze.

- Model aktywnego życia na emeryturze został zaczerpnięty z Zachodu. W Polsce jesteśmy pionierami, a Angel Care pierwszą tego rodzaju inwestycją – powiedział Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group. – Wrocławski ośrodek to wzór dla kolejnych, które powstaną w Polsce. W ciągu pięciu lat planujemy utworzenie sieci i myślimy obecnie o 10 lokalizacjach.

Gotowy apartament posiada pełne wyposażenie: elektrycznie regulowane łóżko, telewizor, aneks kuchenny
z płytą grzewczą, czajnikiem, okapem, lodówką, mikrofalą, łazienka z prysznicem z siedziskiem, wyposażona
w uchwyty i kosze na bieliznę. Tak też będą wyglądało pozostałe 47 mieszkań.

W apartamencie znajduje się instalacja przywoławcza, dzięki której mieszkaniec może wezwać dyżurujący całodobowo personel centrum seniora. Pracownicy posiadają identyfikator – system będzie wiedział, kto i jak długo udzielał pomocy. Instalacja znajduje się w każdym pomieszczeniu: w pokoju przy łóżku, a w łazience przy prysznicu i muszli wc (włączniki sznurkowe). Dodatkowo mieszkańcy mogą liczyć na koordynację wizyt lekarzy specjalistów, monitoring i ochronę 24 godziny na dobę.

Więcej o apartamentach i towarzyszących im usługach w zakładce Usługi:
http://angel-care.pl/apartamenty-chronione/bezpieczenstwo/

 

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in