STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Optymistycznie z seniorami w DCF

2015-12-15

Największa sala Dolnośląskiego Centrum Filmowego wypełniona była niemal po brzegi. Ponad 200 seniorów obejrzało film „Optymistki” i wzięło udział w wykładzie na temat po­le­pszenia jakości życia. Idea aktywnego i szczęśliwego życia na emeryturze, którą promuje Angel Care, okazała się bliska wielu wrocławskim seniorom.

Angel Care zorganizowało w Dolnośląskim Centrum Filmowym wtorek dla seniorów po to, aby promować aktywny i zdrowy styl życia w starszym wieku. Bezpłatny pokaz filmu „Optymistki” został połączony ze specjalnym wykładem na temat czynników wpływających na jakość życia seniorów.

To było wyjątkowe wydarzenie. Na miejsce przybyło ponad 200 osób. - Jesteśmy po raz pierwszy i bardzo nam się podoba. Planujemy tutaj wracać – mówi pani Teresa z Wrocławia, która na co dzień czas dzieli na ten dla siebie i na opiekę nad pięciorgiem wnucząt. Do DCF przyszła z koleżanką. – Staramy się być aktywne. Do niedawna jeszcze wyjeżdżałam w góry. Obecnie chodzę na rehabilitację i tam ćwiczę.

Wśród stałych bywalców znalazła się pani Helena, która często przychodzi we wtorki do DCF ze znajomymi. Tym razem przyciągnął ją film i chęć zobaczenia prawie stuletniej zawodniczki, a także wykład, który odbył się po nim.

- Zaraz potem idę na spotkanie emeryckie ze znajomymi z mojej dawnej pracy – mówi p. Helena, dla której ważna jest aktywność społeczna. – Jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne, to trudność polega na tym, że zdrowie nie na wszystko mi już pozwala. Niemniej jak wyjeżdżam na wczasy czy do sanatorium, to wówczas uprawiam na przykład nordic walking.

Po projekcji filmu Ewa Zygadło, ekspert centrum seniora Angel Care, wygłosiła wykład. Uczestnicy wtorkowego spotkania dowiedzieli się m.in., jak zdrowo jeść, jak dbać o zdrowie poprzez ćwiczenia fizyczne, a także poznali zasady dotyczące stosowania leków i suplementów diety.

To był aktywny wtorek dla Angel Care oraz wrocławskich seniorów. Idea kompleksowego centrum seniora okazała się bliska wielu osobom starszym.

 

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in