STRONA GŁÓWNA JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Wrocławianie zobaczyli, jak działa Angel Care

2016-10-18

Kilkudziesięciu seniorów w to­wa­rzy­stwie rodzin wzięło udział w Dniu Otwartym Angel Care. Uczestnicy poznali od kuchni Apartamenty Chronione, wzięli udział w bezpłatnych konsultacjach lekarskich, a także sko­rzy­sta­li z licznych atrakcji znanych z Klubu Seniora.

Uczestnicy Dnia Otwartego poznali wnętrza Angel Care, między innymi Apartamenty Chronione, w których na co dzień mieszkają aktywni seniorzy. Z bliska zobaczyli umeblowane mieszkania, które posiadają funkcjonalną kuchnię, a także niezależną łazienkę, bez barier architektonicznych, wyposażoną w bez progowe prysznice.

Seniorzy w towarzystwie rodzin chętnie sprawdzali skuteczność nowoczesnego systemu instalacji przywoławczej, dzięki któremu personel medyczny może błyskawicznie interweniować. Wrażenie robiły przestrzenie spotkań i aktywności, w tym między innymi sala fitness, zielony ogród czy pokój działań twórczych (miejsca spotkań seniorów o podobnych zainteresowaniach).

Dużą popularnością cieszyły się porady specjalistów (geriatry, psychologa, fizjoterapeuty). Uczestnicy pytali między innymi o objawy chorób demencyjnych, przykłady aktywności fizycznych i intelektualnych, które pozwalają utrzymać sprawność, a także o sposoby na poprawę pamięci.

Prawdziwym hitem były warsztaty „Jak dbać o urodę w każdym wieku”. Seniorki skorzystały z porad wizażysty oraz wykonały profesjonalny makijaż dostosowany do ich rodzaju cery. Całe rodziny uczestniczyły z kolei w międzypokoleniowych warsztatów artystycznych. Zajęcia plastyczne z rysunku rozwijały wyobraźnię, ekspresję artystyczną, zdolności manualne.

Nie zabrakło zajęć, które codziennie cieszą się dużą popularnością wśród ponad 100 osób należących do Klubu Seniora - między innymi poranny steaching, który został przygotowany specjalnie pod kątem potrzeb seniorów oraz warsztaty artystyczne rozwijające indywidualne pasje.

Zainteresowanie wśród zwiedzających cieszył się również wykład „Aktywny człowiek to aktywny mózg, gdzie podkreślano korzystny wpływ ruchu i zajęć intelektualnych na sprawność seniorów. Zaprezentowano proste ćwiczenia i techniki usprawniające pracę obydwu półkul mózgowych.

Osoby, które nie zdążyły wziąć udziału w Dniu Otwartym Angel Care wciąż mogą nadrobić zaległości. Zapraszamy do udziału w Klubie Seniora Angel Care jak i do umówienia się na indywidualną prezentację.  

 

 

 

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in