Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/angelcare/ftp/shortcode.php on line 157
Opieka nad osobami starszymi Wrocław
JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

O Angel Care

Angel Care to kompleksowe centrum opieki nad seniorami i osobami z zaburzeniami, które pojawiają się z wiekiem. Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa, nowoczesne rozwiązania oraz indywidualne podejście do każdej osoby.

Szczególny nacisk kładziemy na to, żeby aktywności oraz programy rehabilitacji czy terapii opracowywać według osobistych potrzeb seniorów. Nasz doświadczony personel medyczny oraz opiekuńczy jest gwarancją profesjonalnej, a także całodobowej opieki na najwyższym poziomie.

Angel Care znajduje się we Wrocławiu przy ul. Dyrekcyjnej i jest pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki.

Centrum powstało w pięknym neogotyckim budynku dawnego szpitala. Architektura łączy wyjątkową funkcjonalność z historycznym charaktem obiektu.

Angel Care to kompleksowe centrum seniora, zapewniające nowoczesne rozwiązania dostosowane do potrzeb osób starszych. Wrocławski obiekt dzieli się na trzy niezależne części: Mieszkania Dla Seniorów oraz komfortowy Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych, w którym osoby chore na demencję starczą i Alzheimera, znajdują spokój i całodobową specjalistyczną opiekę. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej prowadzi osobne wejście. Cały kompleks oferuje standard daleko różniący się od spotykanego do tej pory we wrocławskich DPS-ach, domach spokojnej starości, czy innych ośrodków dla osób starszych.

Prywatność i bezpieczeństwo

Wrocławski Angel Care to pierwszy tak kompleksowy, prywatny dom opieki w Polsce oferujący najnowocześniejsze rozwiązania. Do dyspozycji samodzielnych i aktywnych seniorów przeznaczone są apartamenty jedno- i dwupokojowe z infrastrukturą dostosowaną do ich wieku i możliwości ruchowych, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. W każdym z pomieszczeń zamontowana jest nowoczesna instalacja przywoławcza (pielęgniarki pełnią całodobowe dyżury). We wrocławskim ekskluzywnym domu starców seniorzy mogą się cieszyć prywatnością, przy jednoczesnym, tak ważnym, wsparciu wysoko wykwalifikowanego personelu dbającym o nich w każdej dziedzinie życia – począwszy od usług medycznych, przez kulinarne, sportowe i rekreacyjne. Mieszkańcy Mieszkań dla Seniorów mogą skorzystać z całodobowej opieki medycznej, koordynacji wizyt lekarskich, sprzątania czy zakupów. W domu opieki Angel Care znajdują się liczne przestrzenie wspólne, pokoje spotkań i działań twórczych, a także zielony ogród na dziedzińcu. Do dyspozycji są również sale fitness oraz strefy aktywności wzbogacające codzienne życie. Dzięki temu pensjonariusze mogą rozwijać swoje pasje, także nawiązywać i utrzymywać relacje w przyjaznym otoczeniu, oraz w atmosferze szacunku i wsparcia. Angel Care, jestem miejscem, które tworzy klimat przyjazny seniorom. To ważne dla szczęśliwego i aktywnego życia na emeryturze.

Centrum Chorób Demencyjnych

Wrocławski dom opieki to drugi – po placówce w Ścinawie – ośrodek alzheimerowski na mapie Dolnego Śląska oferujący tak kompleksową opiekę w podejściu do osób cierpiącymi na choroby demencyjne. Centrum zapewnia opiekę geriatrów, fizjoterapeutów i dietetyków, a także neurologa, psychiatry i specjalisty chorób wewnętrznych. Wiemy, że opieka nad chorymi na Alzheimera oraz inne choroby demencyjne różni się w zależności od stopnia ich zaawansowania. Dlatego Centrum Chorób Demencyjnych zapewnia nie tylko całodobową opiekę i terapię farmakologiczną, ale również rehabilitację dostosowaną do potrzeb i możliwości seniorów oraz inne formy aktywności (dogoterapię, arteterapię, muzykoterapię), dzięki którym czują się oni sprawni i aktywni. Dla osób starszych obecność drugiego człowieka, z którym mogą wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami, jest niezwykle ważna. Badania dowiodły, że tak kompleksowe podejście przynosi najlepsze możliwe efekty i może spowolnić przebieg choroby Alzheimera. Angel Care to pierwszy i jedyny dom spokojnej starości we Wrocławiu z tak złożonym i całościowym programem leczenia demencji.


Zdjęcia
MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in