JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Wizja, misja i cele
MEDI-system Na Dyrekcyjnej

WIZJA I MISJA

Tworzymy dom, którego filarami są poczucie bezpieczeństwa, troska oraz jakość. Naszym wspólnym nadrzędnym celem jest, aby nasi mieszkańcy byli otoczeni profesjonalną i kompleksową opieką – w ciepłym i przyjaznym środowisku, w atmosferze wzajemnego szacunku i należytej uwagi. Wierzymy, że seniorzy znajdą u nas najlepsze warunki do poprawy, a następnie utrzymania najwyższego standardu jakości życia. Naszą misją jest łamanie stereotypów, dotyczących wieku, poprzez aktywizację i zachęcanie do uczestnictwa w życiu społecznym.

Chcemy łamać stereotypy dotyczące wieku, poprzez aktywizację i zachęcanie seniorów do uczestniczenia w życiu społecznym. Zależy nam również na zapewnieniu odpowiednich warunków do tego, aby najbliżsi naszych mieszkańców mogli aktywnie uczestniczyć w ich życiu oraz terapii.

Jesteśmy wyjątkowo wyczuleni na potrzeby mieszkańców i przywiązujemy ogromną wagę do ich zaspokajania. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że zdrowie seniora, kondycja fizyczna czy intelektualna podlega wahaniom w starszym wieku. Potrzeby są więc złożone i mogą się zmieniać. Dlatego jesteśmy w tej kwestii elastyczni, a każdy mieszkaniec jest traktowany przez personel indywidualnie.

Nasi mieszkańcy mogą liczyć na profesjonalne i uprzejme traktowanie, poczucie bezpieczeństwa, mają gwarancję higieny osobistej i czystości otoczenia.

Staramy się również edukować rodziny w zakresie istoty chorób demencyjnych oraz wieku senioralnego i specjalnych potrzeb, które mu towarzyszą. Wyjaśniamy jakie są objawy choroby, jakich sfer życia dotyczą oraz wspieramy w trudnej dla nich sytuacji. Podchodzimy do rodzin pensjonariuszy z należytą empatią, wyrozumiałością i cierpliwością pamiętając, że zawsze towarzyszą im duże emocje. Jednocześnie wymagamy od rodzin należytego poszanowania wykonywanej pracy oraz partnerskiego podejścia, co skutkuje najlepszą opieką nad ich bliskimi.

Nasze idee

 • Poczucie bezpieczeństwa i troska.
 • Profesjonalna i wielopoziomowa opieka.
 • Indywidualne programy terapii.

 

Dla kogo jest Dom Opieki

Dom Opieki MEDI-system Na Dyrekcyjnej przeznaczony jest dla osób starszych wymagających stałej pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Jego mieszkańcy znajdą tu profesjonalną opiekę medyczną realizowaną na wielu poziomach. Programy terapii oraz zajęć rehabilitacyjnych dopasowujemy do indywidualnych potrzeb seniorów. To synonim bezpieczeństwa, komfortu i najwyższej możliwej jakości życia w starszym wieku.

 

CZEGO OCZEKUJEMY

 • Troska o mieszkańców i dostosowywanie się do ich indywidualnych potrzeb, wyczulenie na nie.
 • Profesjonalny, pełen szacunku kontakt i opieka nad mieszkańcami.
 • Pomoc w codziennym funkcjonowaniu – personel jest także nieocenioną podporą w przezwyciężaniu wszelkich trudności.
 • Szacunek dla kwestii ważnych dla mieszkańców, ich godności, indywidualności i potrzeby samorealizacji.
 • Inspirowanie do aktywności, tak aby spowolnić lub zahamować rozwój choroby i zapewnić najwyższą jakość życia (Angel Care to nie bierna opieka).
 • Otwarte i pełne zrozumienia podejście do członków rodzin i najbliższych. Informowanie ich o procesie terapeutycznym. Zachęcanie do wspierania terapii.

 

CEL

 • Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa – zarówno dla mieszkańców, jak również ich najbliższych.
 • Stworzenie przyjaznego środowiska pozbawionego stresu – to jeden z najważniejszych aspektów szczęśliwego życia w starszym wieku.
 • Wypracowanie regularnego trybu życia, który wpływa na poczucie bezpieczeństwa, szczególnie u osób z chorobami demencyjnymi.
 • Zaznajomienie się poprzez codzienną interakcję z przyzwyczajeniami mieszkańców, ich wymaganiami, życzeniami. Właściwy sposób reagowania na nie.
 • Stworzenie warunków zapewniających najwyższą jakość życia – komfort mieszkania i codziennego funkcjonowania.

 

CENTRUM SENIORA MEDI-system Na Dyrekcyjnej

Centrum dzieli się na niezależne od siebie części: Mieszkania dla Seniorów oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej prowadzi osobne wejście.

 

MIESZKANIA DLA SENIORÓW

Mieszkania dla Seniorów są miejscem dla aktywnych i samodzielnych seniorów. Idea opiera się na trzech filarach: bezpieczeństwo, komfort, rozrywka. To synonim bezpiecznego życia w przyjaznym środowisku, z całodobowym dostępem do opieki personelu medycznego i licznych przestrzeni wspólnych. To nowy styl życia – aktywny, satysfakcjonujący, bez trosk.

 

DOM OPIEKI

Dom Opieki przeznaczony jest dla osób starszych, które wymagają stałej pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Mieszkańcy mają zapewnioną całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego i opiekuńczego. Choroby i dysfunkcje związane z wiekiem często współistnieją obok siebie, dlatego programy fizjoterapii w MEDI-system Na Dyrekcyjnej są opracowywane indywidualnie. Dom Opieki umożliwia przezwyciężanie trudności i utrzymanie wysokiej jakości życia osób starszych.

 

CENTRUM CHORÓB DEMENCYJNYCH

To profesjonalny ośrodek opieki długoterminowej dla osób niesamodzielnych, cierpiących na chorobę Alzheimera i inne choroby demencyjne. Centrum stwarza atmosferę bezpieczeństwa i pomaga w przezwyciężaniu trudności. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort zarówno mieszkańcom, jak również ich rodzinom, które otrzymują gwarancję najlepszej opieki dla najbliższych.

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in