JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Centrum Seniora Angel Care gotowe. Rozpoczęliśmy działalność

2016-04-27

Do pierwszego w Polsce kom­ple­kso­wego centrum seniora – zlo­ka­li­zo­wa­ne­go w sercu Wrocławia – wpro­wa­dza­ją się pierwsi mieszkańcy, witani przez personel w pogodnych, kolorowych uniformach. Dlaczego takich? I czym jeszcze Angel Care różni się od innych ośrodków w kraju?

Angel Care powstało w budynkach po dawnym szpitalu – pierwszym wzniesionym pod koniec XIX wieku, drugim dobudowanym w latach 30-tych XX wieku – oraz w nowym obiekcie. Historyczny budynek funkcjonował najpierw jako szpital dziecięcy, a przez lata jako szpital położniczy. Miejsce to jest znane, w szpitalu urodziło się wiele pokoleń Wrocławian.

Zakończyły się prace budowlane, a wrocławskie Centrum Seniora Angel Care uzyskało już wszystkie niezbędne pozwolenia, które warunkują rozpoczęcie działalności.

Kolorowe uniformy

Mieszkańcy wprowadzają się do Domu Opieki, a z każdym dniem do centrum przyjmowani są kolejni seniorzy. Również w Apartamentach Chronionych urządzają się pierwsi mieszkańcy.

Nowi mieszkańcy oraz ich rodziny witani są przez około pięćdziesięcioosobowy personel, łatwo rozpoznawalny za sprawą różnokolorowych uniformów. Pielęgniarki ubrane są w uniformy fioletowe, lekarze w białe, opiekunowie w niebieskie, a rehabilitanci oraz terapeuci zajęciowi w zielone. Pomocni są również pracownicy recepcji, którzy zapoznają rodziny z systemem kontroli dostępu i zawsze chętnie udzielą informacji.

- Funkcjonowanie centrum zostało skrupulatnie zaplanowane i widać to nawet w takich szczegółach, jak ubiór. Kolory umożliwiają łatwe rozpoznanie naszego personelu, a także pozytywnie się kojarzą. To dla nas bardzo ważne, chcemy, aby mieszkańcy czuli się w Angel Care bezpiecznie i mieli pewność, że zawsze znajdą odpowiednią pomoc i wsparcie – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Michał Kowalski związany jest z branżą medyczną od 10 lat i posiada duże doświadczenie w zarządzaniu centrami medycznymi. Razem z dr. Patrykiem Piotrowskim prowadzi proces uruchamiania ośrodka. Prof. Michael Davidson, współzałożyciel Angel Care, dzieli  się  na miejscu swoim bogatym doświadczeniem w zakresie poprawy jakości życia osób starszych i opiece geriatrycznej.

- Holistyczne podejście do opieki nad osobami starszymi i płynna współpraca specjalistów z różnych dziedzin przynosi najlepsze rezultaty. To dotyczy zarówno terapii i rehabilitacji osób starszych, jak też profilaktyki – mówi prof. Michael Davidson, ceniony w świecie psychogeriatra. – W Angel Care wierzymy, że przyjazne środowisko z właściwym nastawieniem, aktywizacja i rozwijanie pasji oraz zbilansowana dieta wpływa na fakt, że życie seniorów staje się lepsze, dłużej cieszą się dobrą kondycją i otwartością umysłu.

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in