JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Centrum seniora we Wrocławiu – zobacz je od środka

2016-05-19

17 miesięcy prac przy renowacji dawnego szpitala i budowie nowego obiektu. Podział na trzy niezależne części, gwarantujący kompleksowość opieki i rehabilitacji – od dogoterapii po arteterapię. Centrum seniora Angel Care we Wrocławiu już działa. Jak funkcjonuje gotowy ośrodek?

Angel Care powstało w budynkach po dawnym szpitalu. W ciągu 17 miesięcy budynki przeszły generalny remont i przystosowane zostały do nowej funkcji, a obok zostało dobudowane skrzydło administracyjne. Na dziedzińcu powstał zielony ogród, odseparowane od ulicy miejsce spacerów i relaksu. Całość tworzy kompleks Angel Care.

- Otworzyliśmy we Wrocławiu nowoczesne i zaspokajające wszelkie potrzeby seniorów centrum. To prawdopodobnie pierwszy tak kompleksowy ośrodek w Polsce – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, która zainwestowała w Angel Care, a także multifunkcyjny kompleks OVO Wrocław. - Priorytetem jest dla nas zapewnienie bezpieczeństwa, profesjonalnej opieki oraz aktywizacja fizyczna, społeczna i intelektualna. To czynniki, które sprawiają, że poprawia się jakość życia.

Centrum Angel Care jest podzielone na niezależne części, a każda z nich spełnia określoną funkcję.

Dodatkowo Angel Care oferuje usługi opiekuńcze realizowane w zmniejszonym zakresie czasowym oraz w domu osoby starszej. Opieka dzienna, kiedy seniorzy spędzają w Angel Care kilka godzin w ciągu dnia, oraz opieka domowa skierowana do osób, które wymagają pomocy w funkcjonowaniu, ale wolą pozostać we własnym domu.

Do centrum seniora Angel Care wprowadziło się już kilkudziesięciu mieszkańców. Obecnie czuwa nad nimi pięćdziesięcioosobowy personel, który łatwo rozpoznać za sprawą różnokolorowych uniformów.

Trzy w jednym

Apartamenty dla seniorów z opieką medyczną to pierwsza tego typu usługa w kraju. Mają wszelkie udogodnienia dla osoby starszej, a mieszkaniec może w każdej chwili liczyć na opiekę medyczną oraz dostęp do wielu wzbogacających życie aktywności – zarówno fizycznych, jak też intelektualnych czy społecznych.

- Wynajmując apartament, osoba starsza pozostaje niezależna, może dowolnie planować dzień, a jednocześnie wie, że może liczyć na dyskretną opiekę i wsparcie naszego personelu. W Angel Care seniorzy mają gwarancję bezpieczeństwa, odczują ulgę w wykonywaniu codziennych obowiązków, a dodatkowo mogą spędzać czas wśród osób w podobnym wieku i z podobnymi zainteresowaniami – mówi Ron Ben Shahar. – Zapewniamy optymalne warunki do tego, aby szczęśliwie się starzeć.

Dom Opieki to największa część centrum seniora Angel Care. Przeznaczony jest dla osób, które wymagają stałej opieki medycznej i profesjonalnej pomocy podczas wykonywania codziennych czynności. Opieka jest dopasowana do indywidualnych potrzeb seniorów.

- Profesjonalna opieka medyczna, dostrzeganie i reagowanie na choroby współistniejące pomaga w zapobieganiu rozwoju choroby, a także w złagodzeniu ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu – mówi prof. Michael Davidson, ceniony w świecie psychogeriatra, współzałożyciel Angel Care. – Mieszkańcy Domu Opieki mogą liczyć na złagodzenie dolegliwości, a ich rodziny, poprzez zapewnienie opieki na najwyższym poziomie, otrzymują gwarancję spokoju.

Terapia z psem

Angel Care zapewnia opiekę specjalistów, w tym geriatrów, fizjoterapeutów i dietetyków a także oferuje wsparcie neurologa, psychiatry i specjalisty chorób wewnętrznych. Organizuje także terapię w celu podniesienia komfortu życia, przezwyciężania ograniczeń, przedłużania okresu pozostawania w sprawności.

Wśród wielu aktywności i programów terapeutycznych znajduje się: dogoterapia – terapii towarzyszy prowadzony przez terapeutę specjalnie wyszkolony pies, który wzmacnia efekt rehabilitacji; gimnastyka umysłu – polega na ćwiczeniu pamięci, zajęcia wpływają na poprawę sprawności społecznej; arteterapia i muzykoterapia – różne formy zajęć artystyczno-manualnych, np. wyklejanie, przygotowywanie kompozycji kwiatowych, decoupage.

W ramach Domu Opieki działa Centrum Chorób Demencyjnych, które zapewnia specjalistyczne usługi geriatryczne oraz wsparcie dla osób z chorobą Alzheimera i innymi chorobami demencyjnymi.

Osoby starsze mają dostęp do wielu przestrzeni wspólnych, pokojów spotkań, sali fitness, fizjoterapii, zielonego ogrodu na dziedzińcu Angel Care – cichej enklawy na świeżym powietrzu, miejsca spacerów, spotkań, a nawet gry w petankę, czyli popularne wśród osób starszych bule.

 

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in