JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

O suplementach diety w Klubie Seniora Gajowice

2016-03-02

Jak się odżywiać? Jak chronić się przed chorobami związanymi ze starszym wie­kiem? Wspólnie z Centrum In­for­ma­cji o Leku i siecią aptek Dr Max zaprezentowaliśmy nowe spojrzenie na zdrowe starzenie się w Klubie Seniora Gajowice.

Spotkanie odbyło się 1 marca 2016 r. w klubie Firlej. Kilkadziesiąt osób starszych poznało czynniki, które wpływają na zdrowe i szczęśliwe starzenie się, w tym dobre nawyki żywieniowe, optymalna aktywność fizyczna i rozsądne korzystanie z leków i suplementów diety. Dlaczego ta wiedza jest taka ważna?

Z upływem lat ludzki organizm, a więc i układ pokarmowy, pracuje coraz wolniej. Osobom starszym trudniej trawić pokarm, składniki odżywcze nie przyswajają się tak łatwo jak kiedyś. Bywa, że przestają dostarczać ciału niezbędnych składników lub robią to w nieodpowiednich proporcjach.

Błędem jest zjadanie zbyt dużych ilości tłuszczu, zwłaszcza zwierzęcych, oraz węglowodanów prostych. Częściej powinniśmy sięgać po warzywa, owoce, orzechy czy ryby. Należy się pozbyć niektórych nawyków. Dieta osoby starszej powinna być lekkostrawna.

A co z suplementami? To środki spożywcze, które są skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych, mają uzupełniać codzienną dietę, ale nie leczą i nie zapobiegają chorobom. Mogą być pomocne w uzupełnieniu pewnych pierwiastków lub witamin w organizmie. Należy je jednak stosować z umiarem i najlepiej w konsultacji z lekarzem. Dla przeważającej większości osób starszych, które poprawiły swój sposób żywienia i stosują w miarę optymalną dietę, suplementy nie są potrzebne.

Centrum seniora Angel Care zorganizowało spotkanie wspólnie z Centrum Informacji o Leku oraz siecią aptek Dr Max.

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in