JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Od ludzi dla ludzi. Oficjalne otwarcie Domu Opieki

2016-06-15

We wtorek uroczyście za­in­au­gu­ro­wa­li­śmy funkcjonowanie niezwykle ważnej części naszego centrum seniora – Domu Opieki Angel Care. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji działających na rzecz seniorów, firm zaangażowanych w budowę Angel Care, a także przedstawiciele centrum.

Centrum Seniora Angel Care powstało w historycznym miejscu z ponad stuletnią historią. Dawniej w dwóch budynkach funkcjonował tutaj szpital. Dzisiaj budynki są już odnowione i odzyskały niegdysiejszy urok. Obok powstał budynek administracyjny z salami terapii i aktywności. Całość tworzy kompleks Angel Care.

- Nasz ośrodek składa się z kilku części, a dom opieki jest jedną z najbardziej znaczących i już działa. Zamieszkało u nas kilkadziesiąt osób starszych, którym zapewniamy całodobową i kompleksową opiekę na najwyższym poziomie – powiedział we wtorek Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care. – Dzisiejsza uroczystość oficjalnie inauguruje funkcjonowanie domu opieki.

To początek rozwoju tego kompleksowego centrum seniora. W ramach ośrodka uruchomiony został właśnie Klub Seniora Angel Care. To cykliczne spotkania dla osób starszych, które wspomagają utrzymywanie dobrej formy fizycznej, intelektualnej, a także aktywizują społecznie. Centrum seniora planuje kolejne działania w kierunku polepszania komfortu i jakości życia w starszym wieku.

- W powszechnej świadomości funkcjonuje obraz osób z demencją, które nic nie rozumieją i nie potrafią zareagować. Jednak my toczymy walkę o te osoby, walczymy z demencją. I nawet jeśli jeszcze nie wygrywamy, to za jakiś czas ta karta może się odwrócić – mówi prof. Michael Davidson, światowy ekspert w zakresie badań nad chorobą Alzheimera, współzałożyciel Angel Care. – Już kiedyś wygrywaliśmy z chorobami, które 20, 30 lat temu wydawały nam się nieuleczalne. Dlatego coraz mocniej będziemy się skupiać na rozwoju i badaniach w naszym ośrodku.

W ramach Angel Care działa Centrum Chorób Demencyjnych. Zapewnia profesjonalną opiekę dla osób z chorobą Alzheimera i innymi chorobami demencyjnymi, a jednocześnie jest ośrodkiem badawczym, którego celem jest wparcie i szukanie rozwiązań na jeden z najważniejszych problemów starzejącego się społeczeństwa.

Inwestorzy Angel Care planują zwiększać zakres swoich działań. – W ciągu najbliższych pięciu lat zamierzamy zrealizować w sumie 10 kompleksowych centrów seniora. Powstaną w największych miastach Polski. Drugie Angel Care już planujemy w Krakowie – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, współinwestor Angel Care. – Zapewnimy profesjonalną opiekę, poczucie bezpieczeństwa, a także zaproponujemy seniorom nową jakość życia na emeryturze.

 

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in