JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

Szkolimy personel centrum seniora

2016-03-16

Wrocławskie Angel Care ma już trzon kadry. Teraz rozpoczęło się szkolenie pracowników. Jest szczególnie po­trze­bne dlatego, że Angel Care to zupełnie nowy w Polsce model opieki.

Trzon kadry Angel Care tworzy kilkudziesięciu specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, opiekunów, fizjoterapeutów
i terapeutów zajęciowych. Personel rozpoczął właśnie szkolenia z prof. Michaelem Davidsonem, światowej sławy psychogeriatrą i współzałożycielem centrum seniora Angel Care.

Wrocławskie centrum to pierwszy w Polsce dom opieki dla osób starszych z tak kompleksowymi usługami. W czasie szkolenia personel poznaje organizację pracy, zasady współpracy specjalistów z różnych dziedzin, tworzenia indywidualnych planów opieki dla seniorów (opracowywanych przez zespół specjalistów), różnych form aktywizacji osób starszych, jak również komunikacji zarówno z seniorami, jak i z ich rodzinami.

- Przykładamy dużą wagę do tego, by stworzyć przyjazne środowisko, uwzględniające indywidualne potrzeby
i preferencje seniorów. Doświadczenia innych takich ośrodków na świecie pokazują, że dobra komunikacja i kompetencje psychologiczne personelu są równie istotne, jak profesjonalne przygotowanie zawodowe. Poprawiają komfort zarówno osób starszych, jak również ich rodzin
– mówi prof. Michael Davidson.

Wszechstronne przygotowanie personelu pozwoli zapewnić seniorom opiekę na najwyższym poziomie, zarówno w zakresie aktywizacji i profilaktyki, jak i rehabilitacji. Interdyscyplinarna, płynna współpraca specjalistów z różnych dziedzin oraz kompleksowe podejście (obejmujące aktywizację i edukację również dla rodzin) przynoszą najlepsze rezultaty.

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in