JĘZYK > PL EN DE
Infolinia: Odkryj numer
 

XII Międzynarodowy Kongres Psychogeriatryczny we Wrocławiu

2015-11-30

Angel Care jest współorganizatorem tegorocznej edycji kongresu. Jego temat przewodni to „Pozytywne aspekty życia senioralnego". Z okazji 100. rocznicy śmierci Aloisa Alzheimera odbędzie się specjalna sesja historyczna. W programie jest także panel dyskusyjny dotyczący rozwoju farmakoterapii. Trwają zapisy, udział jest bezpłatny.

W tym roku kongres łączy kluczowe zagadnienia medyczne ze społecznymi, otwierając szerszą perspektywę dla dyskusji . Wezmą w nim udział wybitni specjaliści w dziedzinie psychiatrii i psychogeriatrii, w tym m.in. prof. Jerzy Vetulani, neurobiolog z Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie, członek Polskiej Akademii Nauk, oraz prof. Michael Davidson, prezes cenionego w świecie Centrum Alzheimera, współzałożyciel Instytutu Gerontologii Angel Care we Wrocławiu.

W ramach sesji historycznej z okazji 100. rocznicy śmierci prof. Aloisa Alzheimera wystąpi m.in. prof. Hans Jürgen Möller z wykładem o działalności Alzheimera we Frankfurcie nad Menem i w Monachium. Natomiast prof. Andrzej Kiejna wygłosi wykład o pobycie naukowca we Wrocławiu w ostatnim okresie jego życia.

Uczestnicy kongresu będą mieli także okazję, by porozmawiać o rozwoju leków na choroby demencyjne,
a także dowiedzieć się, jak być szczęśliwym na starość. Inspirującą dyskusję zapowiada zaplanowany w ramach kongresu panel dyskusyjny dotyczący rozwoju  farmakoterapii.

Kongres odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2015 r. na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Trwają zapisy, udział jest bezpłatny.

Zapisy na stronie: www.kongrespsychogeriatryczny.pl

MEDI-system
Na Dyrekcyjnej

ul. Dyrekcyjna 5‑7
Wrocław

+48 71 311 11 88

facebookYou Tubelinked-in